Bartninkų seniūnija

Bartninkų seniūnija yra pietinėje Vilkaviškio rajono dalyje, ribojasi su Šeimenos, Keturvalakių, Gražiškių, Pajevonio seniūnijomis ir Kalvarijos savivaldybe. Teritorijos plotas 12846 ha. Piliakalnių piliakalnis – vienas gražiausių Sūduvos krašte. Tai buvusi V-XII a. gyvenvietė ir pilis su priešpiliu. Manoma, kad čia buvo kunigaikščio Margirio pilis. Dabar piliakalnis pritaikytas turizmui - įrengta aikštelė, laužavietė, lankymo takai.

Vinkšnupių kaime iki dabar išlikęs dvaras ir vienos didžiausių Lietuvoje totorių kapinės. Pasakojama, kad 1232 m. į Lietuvą buvo perkelta daug totorių, kaip padėką už pagalbą, jie gavo Vinkšnupių dvarą su apylinkėmis. XIX a. dvaro savininkas pastatė kapinėse medinę mečetę. Dabar mečetės nebėra, tačiau likę kapinės su keliais šimtais antkapių. Ant paminklinių akmenų dar galima įskaityti kai kuriuos įrašus.

Dr. J. Basanavičiaus gimtuosiuose Ožkabaliuose atstatyta Basanavičių sodyba, gyvenamajame name įrengta memorialinė ekspozicija. J. Basanavičius – vienas žymiausių nepriklausomos Lietuvos kūrėjų, vadinamas Tautos patriarchu, 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, laikraščio „Aušra“ leidėjas, kultūros istorikas, gydytojas. Čia vyksta įvairios parodos, renginiai, galima užsisakyti edukacines programas arba ramiai pasivaikščioti po ąžuolyną. 1989 m. pavasarį šalia gimtosios J. Basanavičiaus sodybos buvo pradėtas sodinti Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas. Ąžuoliukai išreiškia pagarbą mūsų protėviams, kurie, kaip ąžuolai tvirtai įleidę šaknis į gimtąją žemę, atsilaikė prieš okupantus, privertė grąžinti lietuvišką raštą. Šiuo metu giraitė užima apie 40 ha ploto.

Šv. Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsiai – bažnyčia iš akmenų mūro pastatyta 1790 m., 1944 m. ji buvo labai apgriauta, bet ypatinga aura išlikusi iki šių dienų.