Naujienos

2017.09.20
Vasaros stovykla vaikams „NEužklimpę“

2017 metų rugpjūčio mėnesio 18–19 dienomis Vilkaviškio rajono Lankeliškių kaime buvo kaip niekad šią vasarą šilta, saulėta ir... tikrai kaip niekad triukšminga! Klampučių kaimo bendruomenė kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybe, kuri skyrė 150 eurų finansavimą edukacinei programai, įgyvendino projektą vaikų stovyklą „NEužklimpę“. Vienkiemyje įsikūrusioje sodyboje šiomis dienomis šurmuliavo didelis būrys visai mažų ir jau paūgėjusių stovyklautojų. Šis būrys visais įmanomais būdais kvietė vasarą dar pabūti, dar leisti įmerkti kojas į vandenį ir kuo įdomiau praleisti laiką lauke.

 

 

1_7.jpg
 

Kartu su Lankeliškių kaimo mokytoju Karoliu Bereika vaikai vijo debesis savo gamybos aitvarais, žaidė senovinį lietuvišką „Kringlio“ žaidimą ir minkė darbelius iš molio.

2_4.jpg

Mokytoja iš Klampučių kaimo Laima Ivanauskaitė visą dieną tūnojo mažame tamsiame kambarėlyje, į kurį užsukę vaikai kūrė šešėlinius vaizdus ir juos įamžino fotogramose.

Tapybos paslaptis vaikams atskleidė mokytojas iš Vilniaus Jogintas Čepulis, kuris, esant laisvai minutei, į rankas paimdavo armoniką ir džiugindavo užsiėmusius vaikus įvairiomis melodijomis. Vaikai pagamino dovanėles, kuriomis nudžiugins senuosius mūsų kaimo gyventojus

3_3.jpg

Didelio susidomėjimo sulaukė iš Maldėnų kaimo atvažiavęs mokytojas Andrius Milinkevičius, kuris mokino įkurti ugnį senoviniu būdu – pasitelkus skiltuvus ir stiprius savo plaučius!

4_3.jpg

Iš Šakių atvykusi mokytoja Marija Morozaitė vaikams parodė paprastų, bet nepaprastai įdomių žaidimų, kuriuos vaikai lengvai galės žaisti patys ir mokyti savo draugus.

5_3.jpg

 

Džiugu, kad stovyklos mokytojų gretas papildė mokytojas iš Kauno rajono Giedrius Vaivilavičius, antrą stovyklos dieną surengęs žygį į netoli sodybos esantį hidrografinį draustinį. Žygio metu vaikai išmoko pasigaminti kepures iš varnalėšų lapų, susisukti virves iš dilgėlių, tinkamai naudoti trauklapius bei atpažinti Širvintos upėje tūnančius lobius.

6_4.jpg

Išalkusius stovyklautojus dvi dienas gardžiai maitino vaikų mamos, tetos bei kaimynės Marija Geibaitienė, Daiva Rudzevičienė ir Zita Birštonienė. Gerai, kad tik prasidėjus stovyklai, vaikai pasigamino sėdmaišius iš džiuto maišų ir šviežio šieno, nes po tokių darbų tikrai reikėjo prisėsti ir ištiesti kojas...

Gausų būrį skambių balsų papildė net šeši savanoriai iš Klampučių, Alvito kaimų ir Vilkaviškio miesto – jie neatsikvėpdami būrė šiltą, gerą orą, kad tik nereikėtų stovyklautojų gaudyti balose. Lietus vis dėlto aplankė, tačiau tik gražiai apvainikavęs paskutines stovyklos minutes ir šlapiais keliais palydėjęs vaikus į šiltus, jaukius namus.

 

                                                                                                                  Valdonė Bereikienė

                                                           Lėšas projektui įgyvendinti skyrė: Vilkaviškio rajono savivaldybė34_big_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 


Atgal