Naujienos

2020.03.24
Karkliniuose duris atvėrė vaikų dienos centras "Aukštyn kojom"

2020 metai startavo su puikia dovana jaunajai karkliniečių kartai. Nors prasidėjęs karantino laikotarpis atitolino bendruomenės namų atidarymo šventę, bet čia jau iki tol, suremontuotose 195 kv.m bendruomenės patalpose skambėjo vaikų juokas, virė darbas, nes duris atvėrė Karklinių kaimo bendruomenės vaikų dienos centras “Aukštyn kojom“.
Lietuvos Respublikos socialinė apsaugos ir darbo ministerija vaikų dienos centro veiklos projektui 2020-2021 m. skyrė 32000 eur., Vilkaviškio rajono savivaldybės prisidėjimas kiekvieniems metams 1600 eur. suma. Šio projekto dėka yra organizuojamos ir teikiamos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugos Karklinių kaimo bendruomenės vaikams, siekiant mažinti neigiamą aplinkos įtaką ir sudarant sąlygas jaustis saugiu, pilnaverčiu visuomenės nariu. Vaikų dienos centras atviras vaikams 5 d. per savaitę nuo 13 val. iki 18 val. Jame yra sukurta saugi erdvė vaikams nuo 7-18 m. ne tik paruošti pamokas, bet ir prasmingai leisti laisvalaikio laiką, ugdyti ir palaikyti socialinius bei gyvenimo įgūdžius. Vaikai čia gauna nemokamą maitinimą, yra sudarytos galimybės vieną kartą į savaitę lankyti vandens baseiną.
Su kiekviena diena vaikų gretos didėja, jų šiai dienai turime 20.Centre dirba ne tik projekto vadovas, bet ir socialinė pedagogė-vaikų užimtumo specialistė, jos padėjėja. Prie vaikų dienos centro mielai jungiasi Karklinių kaimo „vyresnysis“ jaunimas. Šie savanoriai, jų idėjos, darbai ir noras padėti, yra sektinas pavyzdys centro jaunesniaja kartai, nes tai jie ateityje augins kitą, jaunesnę kaimo kartą.

 

 

 


Atgal