Naujienos

2020.10.06
Alvite vyko konferencija "Žymių žmonių keliu"

   

 

Alvito kaimo bendruomenė kartu su partnerėmis - Čyčkų, Patunkiškių, Klampučių ir Kisiniškių kaimo bendruomenėmis įgyvendina projektą "Veikime kartu" . Projektas įgyvendinamas pagal Vilkaviškio krašto vietos vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategijos „Vilkaviškio krašto kaimo vietos plėtros 2016 – 2023 m. strategija“ priemonę „Bendruomeniškumo ir pilietiškumo skatinimas“.

Šeštadienį pakvietėme į pirmąją projekto veiklą – konferenciją „Žymių žmonių keliu“. Kadangi ir projekte planavome ieškoti patrauklių įvairioms amžiaus grupėms formų ir siekėme aktyvinti turiningą laisvalaikio leidimą, konferenciją pradėjome pasivaikščiojimu po žymias krašto vietas. Projekto partneriai - 5 bendruomenių atstovai buvo  supažindinti su Alvito istorija.  Aplankėme mūsų kraštiečio Kazio Bradūno tėviškės vietą,  Andriaus Milinkevičiaus molinį namą. Jei jau keliaujame po Alvito kraštą, būtinai užsukame ir į kitos mūsų kraštietės Salomėjos Bačinskaitės – Neries sodybą. Paskutinis maršruto taškas – medžio skulptoriaus tautodailininko Raimundo Blažaičio sodyba Maldėnų kaime.

Sugrįžusių bendruomenės namuose jau laukė ne tik vietos kulinarinio paveldo degustavimas, bet ir svečiai iš Marijampolės KC Valavičių mėgėjų teatras "Širma" su nuotaikingu spektakliu. Pažiūrėję spektaklį, pailsėję konferencijos dalyviai, toliau tęsė  darbą grupėse, dalyvavo proto mūšyje „Šalia kelio, vieškelėlio...“

 

 


Atgal