Naujienos


2020.11.19
Matlaukio kaimo bendruomenė įgyvendino projektą ,,Vieningi per savanorystę"

Matlaukio kaimo bendruomenė baigia įgyvendinti projektą  „Vieningi per savanorystę“ paraiškos Nr.: J2-619,kurį finansavo Vilkaviškio rajono savivaldybė, skirdama 630€ ir Matlaukio kaimo bendruomenė skirdama 102€.

Įgyvendinant projektą buvo įsigytos aplinkos tvarkymo ir priežiūros priemonės: nupirkta savaeigė benzininė vejapjovė, akumuliatorinė nešiojama žoliapjovė, papildoma baterija (reikalinga nepertraukiamam darbui), karutis ir darbo apsaugos priemonė.  Matlaukio kaimo jaunimas žaidžiantis futbolą Kybartų futbolo klube „Sveikata“, nori papildomai treniruotis bendruomenės stadione. Kad treniruotės būtų efektyvios, jame turi būti reguliariai nupjauta žolė. Sportininkai išreiškė norą patys prižiūrėti stadioną. Turint šias priemones stadiono veja bus laiku ir tinkamai prižiūrima, o savanoriaujantis jaunimas ugdysis atsakingumą ir komandinio darbo įgūdžius. Akumuliatorinis trimeris reikalingas prižiūrėti erdves prie bendruomenės kiemelyje stovinčio paminklo „Išnykusiems kaimams atminti“, Matlaukio kaimo kryžiaus ir viešosioms erdvėms aplink bendruomenės namus sutvarkyti.

Pagrindinis šio projekto tikslas buvo užtikrinti kaimo gyventojų, ypač jaunimo, turiningą laisvalaikio praleidimą, skatinant savanorystę, buriant juos prasmingai veiklai, kuo yra ugdomas atsakingumas, komandinio ir savanoriško darbo įgūdžiai, plėtojama saviraiška, kūrybiškumas ir pilietiškumas.

Įgyvendinus projektą Matlaukio kaimo žmonės ir jų svečiai galės džiaugtis bei gėrėtis puikiai sutvarkyta aplinka. Tikimės sulaukti aktyvesnio dalyvavimo organizuojamuose kaimo bendruomenės renginiuose. Savanoriškai organizuodami talkassubursime gyventojus bendrauti tarpusavyjebei pavyks labiau prižiūrėti bendruomenei svarbias kaimo prieigas ir laisvalaikio praleidimo vietas. Šis projektas turės ilgametę socialinę ir ekonominę naudą, tikimės perduodamą iš kartos į kartą.

  

 

 


Atgal