Naujienos


2020.11.27
Gižų kaimo bendruomenė įgyvendino projektą "Viešųjų erdvių tvarkymas Gižuose" finansuojamą Vilkaviškio rajono savivaldybės

Projekto veikla – iniciatyva, skirta viešųjų erdvių tvarkymui ir atnaujinimui, krašto etnokultūros/istorijos išsaugojimui, viešinimui.

Projekto tikslas: siekiama sutvarkyti, atnaujinti bendruomenės namų viešąją erdvę, kuri svarbi tiek istorine, tiek reprezentacine prasme Gižų miesteliui, atstovaujant Vilkaviškio rajoną. Puoselėti krašto etnokultūrą, tvarkyti kraštovaizdį, didinti Gižų krašto informatyvumą, žinomumą, skatinti įvairaus amžiaus gyventojų įsitraukimą į bendras veiklas, savanorystę, bendruomeniškumą.

Prie bendruomenės namų įsigyti ir pastatyti 2 vnt. lauko suoliukų, sutvarkyta ir atnaujinta miestelio viešoji erdvė, pritaikyta gyventojų, lankytojų patogumui, viešiesiems poreikiams tenkinti.

Projekto vertė – 284 Eur, iš jų: 250 Eur Vilkaviškio rajono savivaldybės lėšos, 34 Eur bendruomenės lėšos.

Gižai – gražus miestelis gyvuojantis daugiau kaip 400 metų, turintis  savo garbingą istoriją, išlikusius istorinius pastatus, nemažai lankytinų vietų, kurios kasmet sulaukia nemažai lankytojų, turistų, yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Viešosios miestelio erdvės nuolat puoselėjamos, prižiūrimos gižiečių. Gižų kaimo bendruomenės namai yra įsikūrę senojoje Šv. Antano Paduviečio klebonijoje – istoriniame pastate, reprezentuojančiame ir miestelį, ir bendruomenę, ir parapiją. Čia sulaukiame nemažai lankytojų, vyksta įvairios veiklos, edukacinės programos, seminarai. Bendruomeniečiai savanoriškai prižiūri ir tvarko bendruomenės namų aplinką, padeda įvairiuose darbuose. Projekto nauda – reprezentacinės viešosios erdvės sutvarkymas, atnaujinimas, kurios naudą pajaus ne tik miestelio gyventojai, bet ir atvykstantys svečiai, lankytojai iš visos Lietuvos.

Gražėjanti Gižų seniūnija, aktyvi Gižų kaimo bendruomenės narių veikla reprezentuoja ne tik bendruomenę, seniūniją, bet garsina ir Vilkaviškio rajono savivaldybę.

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė:

Vilkaviškio rajono savivaldybė

 

 


Atgal