Naujienos


2023.08.29
Kaimo bendruomenė "Senieji Antupiai" įgyvendino projektą „Kuriame jaukumą sau ir kitiems“

Kaimo bendruomenė „Senieji Antupiai“  įgyvendino 2023 m. Vilkaviškio rajono savivaldybės  skelbtą nevyriausybinių organizacijų rėmimo programos  veiklos sritis „Iniciatyvos skirtos viešųjų erdvių tvarkymui“ lėšomis finansuotą projektą „Kuriame jaukumą sau ir kitiems“ . 

Projektą dalinai finansavo Vilkaviškio r. savivaldybė – 783,60 Eur  (intensyvumas 90,31 proc.) . 85,00 Eur prisidėjo  bendruomenė iš ūkininkų surinktų rėmimo lėšų.

Projekto tikslas:

Dalinai apželdinti  Antupių kaimo Miško g. esančią 1,10 ha erdvę, sukuriant naują infrastruktūros objektą – kultūros renginiams skirtą aikštelę „Vasaros amfiteatras“ bei pritaikant ją gyventojų poreikiams. Sudaryti palankias sąlygas poilsiui, renginių organizavimui, padidinti gyvenamosios aplinkos patrauklumą, sutvarkant ir apželdinant teritoriją, bei įkuriant laisvalaikiui skirtą erdvę ir tuo pačiu pagerinti Antupių kaimo įvaizdį. 

Projekto uždaviniai:

Įsigyti dekoratyvinių medelių ir daugiamečių gėlių ir juos  pasodinti, laistyti ir prižiūrėti:

1. Kalninė pušis (pinus mugo) var,mughus  -30 vnt.

2. Alyva paprastoji  "Aucubaefolia" ir "Conzo"-44 vnt.

3.  Puikusis bijūnas raudonas 10 vnt.

Projekto tikslinė grupė:

„Senųjų Antupių“ bendruomenės teritorijoje gyvenantys, Keturvalakių sen. Bačkiškių, Bardauskų kaimų ir Gižų sen. Gižų, Rūdos kaimų gyventojai.

Projekto rezultatas:

Dalinai apželdinta  ir pritaikyta gyventojų laisvalaikio ir renginių organizavimui 1,10 ha viešoji erdvė Miško g. Antupių k. Tikimasi, kad tai paskatins bendruomenę atrasti naujas laisvalaikio praleidimo formas, organizuoti renginius netradicinėse erdvėse, įgyvendinti kitas bendruomenių iniciatyvas. Sukurta infrastruktūra– vieta renginiams ir koncertams, pagerins ir estetinį kaimo vaizdą. Įrengta erdvė taps atokvėpio oaze pravažiuojantiems dviračiais ir poilsio vieta gryname ore.

Planuojama, kad šioje viešoje erdvėje kasdien lankysis daugiau kaip 10 asmenų, nes ji randasi šalia Antupių miško į kurį atvyksta žmonės iš įvairių Vilkaviškio  ir  aplinkinių kaimų praleisti laisvalaikį gryname ore, pavaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, pasivažinėti dviračiais, o žiemą ir rogutėmis.

Projekto lėšomis sukurtas turtas taps viešai prieinamu bendruomenės ir aplinkinių kaimų gyventojams, svečiams, pravažiuojantiems pro šalį asmenims.

Sutvarkyta, saugi ir patraukli erdvė džiugins vietinius kaimo gyventojus, svečius ir pro šalį važiuojančius. Visi turės galimybę prisėsti, pailsėti ir pabendrauti.

Aikštelė bus prižiūrima ir tvarkoma ‘Senųjų Antupių” kaimo bendruomenės narių kartu su Gižų seniūnija.

Už projekto lėšas (868,68 Eurus) nupirkti  88 vnt. augalų,  kurie pasodinti Miško g. 1 esančioje 1,10 ha viešoje erdvėje.

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė: 


Atgal